Congratulations to Ashton Stone for making the Dean’s List at Orangeburg-Calhoun Technical College!
Dean’s List (full-time)
Alcolu: Brittany Brown
Bamberg: Chandler Chavis, Nathan Etheridge, Kayla Gunnells, Lesley Kinsey, Kenneth McMillan, Joshua Wallen
Bowman: Jeryd Barnard, Tavarius Berry
Branchville: Kevin Brantley, Jayce Dukes, Tanner Dukes, Rebecca Mills
Cameron: McCants Aull, Preston Bryant, Abby Pardue, Jack Rickenbaker
Chapin: Michael Gregory
Columbia: Deanna Dillard, Parker Kirch, Herbert Robinson
Cope: Christina Jones, Owen Paterson, Taegan Zorn
Cordova: Jamie Crosby, Jalynn Frazier, Danielle Herring
Cottageville: Ashton Stone
Denmark: Anna Haskins, Michael Johnson, Sherman Lee
Elloree: Sydney Coker
Eutawville: Jakera Davis, Richard Dixon, Alaysia Elmore
Gaston: Hannah Brunson, Adam Lucas, Arely Moreno
Hampton: Rebecca Capers, Grayson Ferguson
Holly Hill: Toni Miller, Crystal Rather, Abigail Young
Lexington: Andin Bankert, Maria Carter, Trenton Daniels, Willie Dean Hallman-Peeples, Amanda Johnson
Neeses: Matthew Harsey, Tiffanie Ulmer, Brett White
North: Ulasius Amaker, Madison Crosby, Carla Lloyd, Tracy Jamison
Orangeburg: Marlon Adams, Avery Beason, William Carson, Alexuis Fields, David Fogle, Anna Geiger-Huggins, Ryan Gillam, Bethany Green, Diamonique Greene, Ariel Hines, Alexis Hinton, Douglas Jennings, Azha Jeter, Angela Johnson, Hannah Mixon, Gionne Moorer, Briennah Murray, Renee Parker, Rodell Parker, Ja’Nieva Randolph, Rhianna Roman, Kurshanda Spain, Jared Thomas, Isis Torres-Villeda, Myaliyah Tyler, Cristian Velazquez Perez, Ethan Walker, Deangelo Wilson
Santee: Tremain Haynes, Matthew McConnell, Brianna Pinnex
Springfield: Rebecca Owen
St. Matthews: Kha’leya Davis, Courtney Griffin, Nyia Johnson, Andrew Long, Iris Mitchell, Leighton Ott, Journey Reed, Kaylee Zeigler
Summerton: Bailey Corbett
Swansea: Gabriel Navarrete
Vance: Travis Snell
Varnville: Cameron Curtis
Walterboro: Brittani Evans, Tyejawna Salley
West Columbia: Jasmine Bruce
Windsor: Todd Lane